Про нас...

школаНаш навчальний заклад засновано
у 1956 році як восьмирічна
загальноосвітня
школа-інтернат № 2.
З вересня 1969 року заклад перейменовано у допоміжну школу-інтернат № 2.
З вересня 2010 року – комунальна установа «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2» Запорізької обласної ради.
У закладі навчаються діти із затримкою психічного розвитку, легкою розумовою відсталістю, помірною розумовою відсталістю.
Вчать дітей кваліфіковані педагоги за спеціальними програмами, які відповідають рівню розвитку дітей.
Максимальна наповнюваність в класі – 12 учнів.
У школі-інтернаті створюються необхідні умови для здобуття загальної освіти.
З дітьми, які потребують особливої уваги, працюють досвідчені фахівці: логопеди, психологи.
У випадках, коли учні мають ускладнені особливості психофізичного розвитку і не можуть засвоїти програму з окремих предметів, педагогічна рада за поданням шкільної психолого-медико-педагогічної комісії та погодженням з батьками (або особами, які їх замінюють) приймає рішення про переведення таких учнів на навчання за індивідуальними навчальними програмами.
Структура закладу:
Дошкільне відділення: – відсутнє
Початкова школа: – 11 класів,в яких навчається 113 дітей.
Основна школа: – 8 класів, в яких навчається 87 детей з легкою розумовою відсталістю.
Навчальний процес здійснюється з урахуванням особливостей розумового та фізичного розвитку, змісту форм і методів навчання, відповідного режиму дня, що забезпечує системність навчально-виховної, корекційно-розвивальної, лікувально-профілактичної роботи, реабілітаційних заходів.
Старша школа: -2 класси, де навчається 21 дитина з легкою розумовою відсталістю.
Головною метою роботи навчального закладу є розвиток і формування особистості, забезпечення соціально-психологічної реабілітації, трудової адаптації учнів, виховання в них загальнолюдських цінностей.
Учні школи-інтернату перебувають на повному державному утриманні, забезпечуються безкоштовним харчуванням, житлом, одягом, підручниками, медичним лікуванням.
Для успішного опанування учнями навчальних програм створені відповідні умови. Просторі кабінети молодших класів, кабінет математики, соціально-побутової орієнтації, природознавства, комп’ютерний клас.
Велика роль приділяється фізичному розвитку вихованців. У школі функціонує прекрасний спортивний зал та зал лікувальної фізкультури, оснащений тренажерами.
Стан здоров’я учнів знаходиться під постійним пильним наглядом медичного персоналу.
В школі формуються навички для оволодіння майбутньою професією. Для цього створено та обладнано п’ять майстерень з чотирьох профілів трудового навчання: будівельного, картонажного, швейної та столярної.
Всі випускники школи продовжують навчання у професійно-технічних закладах.
Учні мають можливість навчатися і проживати в школі, для цього створені всі необхідні умови: у спальному корпусі – затишні спальні, душові кімнати, кімнати для відпочинку, кінозал.
Для розвитку творчих здібностей дітей працюють гуртки, проводяться виставки дитячих робіт. З метою організації дозвілля проводяться екскурсії, відвідування вистав, цирку.33 queries in 0.413 seconds.